Bez nazwy 2 1 Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej

Informujemy, że Polskie Towarzystwo Pneumonologii Dziecięcej objęło patronatem projekt badawczy zatytułowany „Oscylometria układu oddechowego – opracowanie norm populacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat” koordynowany przez panią dr hab. n. med. Elizę Wasilewską z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Projekt ten ma na celu opracowanie norm populacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 roku życia, z wykorzystaniem oscylometrii układu oddechowego. Jest to nieinwazyjna metoda oceny funkcji układu oddechowego, która może stanowić cenne narzędzie diagnostyczne w praktyce klinicznej. Normy te będą niezwykle przydatne w diagnostyce i monitorowaniu chorób układu oddechowego u dzieci i młodzieży, co może znacząco wpłynąć na poprawę jakości opieki zdrowotnej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki projektu!